Kiknek szól a program?

Minden olyan munkatársnak a szervezetekben, akik másoknak tudást adnak át, tanítanak, mentorálnak. Szakmai oktatóknak, belső programokat facilitáló munkatársaknak, onboarding felelősöknek, valamint olyan HR-eseknek, szakértőknek és vezetőknek, akik rendszeresen tartanak workshopokat.

A program célja

A kollégák szakmai fejlesztésének jelentős része a munkahelyen történik, jellemzően a tapasztaltabb munkatársak, specialisták, belső programokat facilitáló munkatársak és a feladatra vállalkozó vezetők bevonásával. Ezek az oktatók általában jól értenek a szakterülethez, de többnyire nem rendelkeznek az emberek tanulásával kapcsolatos korszerű ismeretekkel, sem tanításmódszertani felkészültséggel. Ennek következtében az oktatás eredményessége és a tanulás élménye is elmarad attól, amilyen lehetne. A program célja, hogy ezt a hiányzó tudást pótolja, és támogatást nyújtson abban, hogy a résztvevők az általuk tartott workshopokon testre szabva, a lehető legnagyobb mértékben alkalmazni tudják a megszerzett ismereteket.

Programelemek

A Tudatos Tanítás program egyéni konzultációval indul, három tematikus workshopot tartalmaz, és mindegyik után egyéni/páros/team coaching alkalmakat tartunk (attól függően, hogy ugyanazokat a programokat tartják a résztvevők vagy eltérőket), ahol a saját fejlesztő programjaik kimunkálásán vagy jobbá tételén dolgozunk. Az első és az utolsó tematikus workshop után egy-egy utánkövető alkalomra kerül sor, a második után kettőre.

A kontakt alkalmak száma: 8

A részvétel feltétele

A résztvevőnek legyen legalább egy ismétlődően végzett vagy tervben lévő új programja, és arra vonatkozó szándéka, hogy jobbá tegye azt.

Önkéntesen jelentkezés a programba.

A program felépítése

Tematika

I. A tanítás alapjai: Miből és mivel főzünk?

II. Programtervezés

III. Gyakorlatba ültetés

Akik bizalmat szavaztak nekünk:

Blog

A siker nyerő hármasához még egy kritikus hozzávaló

Ugyebár nagyon nem mindegy, mennyire hiteles forrásokból merít az ember, midőn gondolkodását formálja és cselekedeteit kiválasztja. Mi a Menedzsmentornál igyekszünk építeni a tudományra, annak minden hibájával és korlátaival együtt, hiszen még mindig azt találjuk a legértelmesebb kiindulópontnak, összehasonlítva a tudatlan magabiztossággal vagy a hasra ütés jellegű spekulálgatással. A mi szakmánkat tekintve leginkább a pszichológia, a vezetés-, a viselkedés- és az idegtudomány az, ami elég hasznos, ha ott áll a háttérben a munkáink során, némi JPE-vel, azaz Józan Paraszti Ésszel fűszerezve.

Bővebben »

Jövőbiztos??? Mikor látjuk már be, hogy fingunk sincs a jövőről?

Elég ironikus, de épp az elmúlt pár évben szaladtam sorra bele azokba a marketingüzenetekbe, ráadásul a saját szakmámban, ahol jövőbiztos cégeket, vezetőket, képességeket vagy szaktudást ígérgetnek. Most tényleg, komolyan mondja vagy hiszi el ezt bárki ezt a dumát, aki egy kicsit is elgondolkodik rajta? Szellemi vezetőm és képzeletbeli mentorom, Besenyő Pista bácsi egész biztosan feltenné a kérdést, hogy “Nooooormális???” (A fotó azon az emlékezetes előadásán készült, ahol végre megtudhattuk tőle, “mi hülyeség és mi nem az”.)

Bővebben »
coach

Jó ötlet-e nyakló nélkül képezni a kócsokat?

Mielőtt még bárki infarktust kapna, szeretném rögtön itt az elején leszögezni, hogy egyfelől nagyon jó ötlet, másfelől kevésbé. Mint ahogy sok minden más is az életben, aminek van némi komplexitása, bizonyos szempontból kifejezetten előnyös, míg eltérő perspektívából tekintve rá már kicsit színesebb a kép. De mielőtt válaszolnék a saját magam által feltett kérdésre, hadd helyezzem a dolgot kontextusba, hogy miért veszem a bátorságot a témába foganatosított beleugatásnak.

Bővebben »