Tudatos Vezetés II. - Csapatkohézió erősítése​

Mi a program fókusza?

Azoknál a vezetői csapatoknál, akik már rendelkeznek az alapvető készségekkel, jellemzően kétféle módon lehet tovább javítani a teljesítményt: az erősségek jobb kiaknázásával, illetve a csapaton belüli együttműködés fejlesztésével. Míg a Tudatos Vezetés I. alapprogram az egyénre összpontosít és a legfontosabb vezetői ismeretek áttekintését és gyakorlatba építését tűzi ki célul, a program második szintje a csapatok működési hatékonyságát és kohézióját fejleszti.

Kinek szól a program?

A programot vezetői teameknek vagy egy csapatban dolgozó munkatársaknak javasoljuk.

A program végére a csapat:

  • tisztában lesz az erősségeivel,
  • elsajátítja az erősség alapú munkamegosztást,
  • megtanulja leküzdeni a csapatok öt működési rendellenességét, így:
    • képes lesz bizalmi légkört kialakítani
    • a konfliktusokat fel meri vállalni
    • elkötelezett lesz a közös célokért
    • kölcsönösen számon kéri a csapaton belül a vállalások teljesülését
    • a közösen elérendő eredményekre összpontosít
  • rendelkezik egy konkrét, üzletileg is értelmezhető kohéziós céllal,
  • rendszeresen nyomon követi a közös célok megvalósulását. 

Időtartam: kb. 5 hónap, a kontakt alkalmak száma: 8, + két on-line teszt

Tematika

Milyen eszköztárral támogatjuk a vezetői csapat fejlődését?

A tudományosan megalapozott ismeretszerzés gyakorlatias, tematikus workshopokon történik. Önismeretfejlesztő és egymás jobb megismerését elősegítő eszközöket használunk, valamint jelentős hangsúlyt fektetünk az utánkövetésre és a tudás gyakorlatba ültetésére. A Tudatos Vezetés II. program alapját a Tom Rath és Marcus Buckingham nevével fémjelzett erősségfilozófia és Patrick Lencioni csapatkohézió-fejlesztő modellje adja.

Akik bizalmat szavaztak nekünk:

Blog

A téglákra figyelj, ne a falra!

Mostanában rászoktam vezetés közben podcastok hallgatására. A Karizma podcastban hallottam a következő történetet Will Smith önéletrajzi könyvéből, és nagyon tudtam rezonálni rá. A színész 11 éves volt, amikor az apja úgy döntött, hogy egy új falat akar építeni a műhelye elé. A régi már mállott szét, és ez nem tetszett neki. Ahelyett, hogy kőművest hívott volna, azt gondolta, hogy jó kis projekt lesz Willnek és az öccsének. Lerombolta a falat, a gyerekeknek pedig nem sok hite volt abban, hogy ott valaha is új fal fog állni.

Bővebben »

Megyünk előre, csak nem mindegy, melyik irányba!

Az elmúlt két hétben három olyan tapasztalatom is volt, amivel egy kicsit belekukkanthattam a jövő lehetséges alakulását fürkésző varázsgömbbe. Épp pár hónapja ostoroztam azokat a szakértőket és tanácsadókat, akik magabiztosan spekulálnak minimális információs bázison, sőt, nem átallanak azzal hitegetni másokat, hogy a megoldásuk egyenesen jövőbiztos. Már abban az írásomban is hozzátettem, hogy az adatelemzésnek és a trendvizsgálatnak természetesen van értelme, mint ahogy a lehetséges scenario-k és forgatókönyvek felvázolásának is.

Bővebben »