HR Workshop:

A talent és a vezetőfejlesztő programok veszélyes féligazságai

Gyere el a nemzetközi sikert aratott, angol nyelvű HR workshopunkra!

A HR vezetők a világon mindenhol azt vallják, hogy a munkavállalói elkötelezettség fokozása az egyik legfontosabb üzleti stratégiájuk. Ezért a szervezetek olyan proaktív munkahelyi irányelveket és gyakorlatokat dolgoztak ki, amelyek a növekedéshez és a fenntarthatósághoz szükséges készségek és kompetenciák megszerzésével segítik a tehetségek vonzását és megtartását.

Ezek a rendszerek, folyamatok, eszközök és feltételezések mára annyira elterjedtek és beágyazódtak, hogy nehéz belátni, milyen hatásuk is van valójában. A vállalatok előre meghatározzák azokat a kompetenciákat, amelyeket elvárnak az alkalmazottaktól, szinte mindent előre definiálnak és szabályoznak, ami a munkahelyen történik – hogyan veszik fel az alkalmazottakat, hogyan választják ki egy adott munkára, hogyan értékelik, képzik, fizetik, léptetik elő és bocsátják el őket.

Van azonban egy válaszra váró paradoxon:

Miért van az, hogy sok ötlet, humán folyamatintézményesített jógyakorlatamelyet a munka világában alapigazságnak tartanak, annyira frusztráló és népszerűtlen pont azon munkavállalók körében, akiket állítólag szolgálniuk kellene? 

A következő workshop időpontjával hamarosan jelentkezünk.

Online HR workshop

A részvétel ingyenes, de előzetes regisztráció szükséges.

Dobay Róbert, a Mégis, mire számítottál? című szabadgondolkodású könyvében kutatások és adatok segítségével kérdőjelezi meg a tehetség- és vezetőfejlesztő programokban használt kompetenciamodellek ígéreteit:

Különböző gyakorlatokon keresztül Robi formabontó módon vonja be a workshop résztvevőit abba, hogy együtt fedezzék fel a csapdákat és a fél-igazságokat. Betekinthetsz a kompetenciákkal kapcsolatos tudományos kutatásokba és tippeket, megoldási javaslatokat kapsz jobb rendszerek tervezéséhez.

A workshop kutatási eredményekkel és kísérletekkel alátámasztva mutatja meg, hogy mik azok a téveszmék, amiket szokás "alap"-nak venni a teljesítményértékelés, visszajelzés, és tehetségprogram témakörökben, de valójában téves feltételezések, amik régebbi elméletekből maradtak ránk. Abszolút ajánlom új gondolatokra nyitott vezetőknek, HR szakembereknek, vagy bárkinek, aki mindig is érezte, hogy valami "nem stimmel" ezekkel a programokkal, aki tapasztalta, hogy bár elméleti síkon működnie kéne, a valóságban valahogy mégsem az igazi, de nem tudta megfogalmazni, hogy miért. A workshopon elhangzottak alapján igyekszünk majd átalakítani a feedback rendszerünket, hogy a saját megélését ítélje meg az ember, a saját reakcióját, és ne a másikat egy absztrakt fogalom alapján.
Hermann Helga
Senior HR Business Partner

Dr. Dobay Róbert olyan üzleti gondolkodó, változásmenedzser és képzés–fejlesztési szakember, aki bátran megy szembe a hagyományos vezetési és üzleti konvenciókkal. 

Szakterületei az üzlet – és vezetőfejlesztés, a szervezeti átalakítás és a változásmenedzsment. Nevét Magyarország 10 legnépszerűbb B2B influencere között jegyzik egy friss kutatás alapján. Mielőtt megalapította saját tanácsadó és L&D cégét, több nemzetközi vállalatban is felsővezetői szerepet töltött be.

„Mégis, mire számítottál?” című könyv szerzője, mely több olyan HR folyamatot, eszközt és gyakorlatot veséz ki, amelyet a munka világában alapigazságnak tartanak, és megmutatja, hogy miért annyira frusztrálók és népszerűtlenek pont azon munkavállalók körében, akiket állítólag szolgálniuk kellene.

Jelentkezz az online workshopra!

A workshopon max. 12 fő tud részt venni, ezért érdemes mielőbb regisztrálnod.

Ha a lenti űrlapot kitöltöd, elsőként értesülhetsz majd a jelentkezésről.

A workshop magyar nyelven zajlik, ugyanakkor a munkalapok, melyekkel dolgozni fogunk angol nyelven íródtak.

A workshopon max. 12 fő tud részt venni, ezért érdemes most lefoglalnod a helyed. 
Az űrlap kitöltése után visszajelzünk, hogy jelentkezésedet létszám függvényében tudjuk-e fogadni.

Túljelentkezés esetén elképzelhető, hogy újabb dátumokat is meghirdetünk.

A workshop magyar nyelven zajlik, ugyanakkor a munkalapok, melyekkel dolgozni fogunk angol nyelven íródtak.

Ne feledd, az online workshop időpontja: péntek, február 19. 10:00 – 12:00

Résztvevők mondták:

A workshopot egyfajta "quick win"-ként éltem meg. Olyan gondolatokat hoztam el, melyek valódi beszélgetéseket generáltak szervezetünkön belül, pl.: erősségekre építeni a fejlesztéseket vagy, hogy mire lehetnek jók a felmérések - mit lehet kihozni belőlük. Nagyon izgalmasak voltak azok a kutatási eredmények, amiket Robi behozott; pár slide-ot szívesen vettem volna róluk, de lehet, hogy a könyvében megtalálom - már le is töltöttem.

A workshop rendkívül interaktív volt, valós kérdéseket vitattunk meg és érdekes gyakorlatokkal foglalkoztunk. Igazi tudásmegosztó esemény volt, mindenféle promótól mentesen. Sikerült jobban rálátnom arra, hogy a nem megfelelő értékelési rendszerek milyen mértékben képesek torzítani az énképet, holott a vezetővé válás egyik kulcsa az önismeret. Nagyon hasznos volt a workshopnak az a része is, amiben a pozitív fejlesztési irányokat vitattuk meg.

Kifejezetten érdekes volt a workshop felépítése. Robi folyamatos meglepetésekkel végig fenntartotta a résztvevők érdeklődését. Szintén pozitív volt a pörgőssége, több dologgal is foglalkoztunk, de nagyon pragmatikusan - ezzel pedig nagyszerű helikopter nézőpontra tehettünk szert reális időkeretben.

Ha kérdésed lenne, írj nekünk: