Keresés:
Keresés!
Rólunk mondták:
Geir Horn

Project Coordinator

microBUILDER
"The value I take from the relationship with Robert is to do what I think is right even if the opposition is significant. Furthermore, you are easy to work with and express your views even if they may disagree with others."
Gerard Schiebroek

Vice President

Getronics, NL
"Working with Robert Dobay closely for 2 years was a fantastic experience. He was an excellent manager who knew his business well. What I liked about him most is his ability to think out of the box; he truely is a creative person."
Temesvári Marietta

Content Director

UPC Magyarország
"Jó élmény volt a Menedzsmentorral dolgozni: Mindig segítőkészek és készségesek voltak, a folyamatokat precízen lekövették. Korszerű és hatékony projektmenedzsment jellemezte Őket."
Tarcali Géza

Strategic Projects Director

Pannon
"The Menedzsmentor Leadership Workshop helped building TRUST in the team."

az összes vélemény
megjelenítése...

Y Generáció

Sokat hallani róluk manapság. Ők a ma munkavállalói. Különlegesek. Talán kicsit különcök is. De hát mindegy is, a lényeg, hogy itt kopogtatnak a céged ajtaján. És nem mindennapi kihívásokat támasztanak eléd: változtatnod kell a vezetési konvenciókon, mert bármennyire is hihetetlen, ők viszik majd sikerre a cégedet.

 

"Gen Y are seen as the 'ID' generation, standing for the entitlement 'I Deserve'. They are seen as not being good employees because they are not reliable and that they are not going to be loyal to any employer. Gen Ys must be able to sell their strengths as well as personality traits." - Robin Ryan, career coach

 

Y Generáció

 

Arra gondoltam, megosztom Veled a saját tapasztalataimat (velem is dolgoznak ketten):

 

  • Nagyon energikusak, nem igazán hajlandók éveket várni arra, hogy karriert csináljanak.

  • Nagyra értékelik az idejüket, nem vacakolnak sokat haszontalan dolgokkal. Így aztán ritkán alkusznak meg kezdő pozíciókkal.

  • Símán megkérdőjelezik azt, amit tutinak gondolsz, mert olyan környezetben nőttek fel, ahol lehetőségük volt több nézőpont megismerésére.

  • Tudják, hogy több lehetőségük is van karrierépítésre, körültekintően választják meg, hogy milyen munkát vállalnak el, mihez van igazán étvágyuk. Én pl. dolgozom olyannal, aki a McKinsey-t és a BCG-t kosarazta ki a Menedzsmentorért.

  • Könnyen sajátítják el az új technológiákat (Facebook, Twitter, IWIW, és "bármiisjönmég"), természetes egyszerűséggel használják a közösségi médiát.

  • Multitaszkos szupertsztárok. Míg ma egy 40 éves pasi egyszerre csak egy dologra képes figyelni, addig ők mobil telefonnal a fülükön, a számítógép előtt TV-t néznek, miközben a rádióból szóló funkhouse-t csak a teafőző sípolása töri meg néha egy pillanatra.

  • Az eredmény sokkal fontosabb számukra, mint a munkahely. Előszeretettel élnek a mobilitás adta előnyökkel. Így aztán irodaházak, call centerek: ideje átalakítani a folyamataitokat!

  • Armani, Hugo Boss és a többiek: az öltönyöknek kakukk, itt az ideje betörni a farmer és a póló bizniszbe.

 

Mégis hogyan tudod elérni őket? Találtam egy elég kimerítő tanulmányt az Y Generáció eléréséről. Sok sikert hozzájuk!

 

Ha Neked is vannak velük kapcsolatos élményeid, oszd meg a kommentben légyszi.

 

UPDATE: Találtam egy régi, de elég jó tanulmányt.

Mennyire tetszett ez a cikk?  
(a biztonsági kód kitöltése szükséges a szavazáshoz)
biztonsági kód *:
szavazat elküldése

Írd meg a véleményed erről a cikkről:
(a csillaggal jelölt mezők szükségesek, az e-mail cím nem jelenik meg)
Név *:
e-mail cím *:
weboldal:
hozzászólás *:
biztonsági kód *:
hozzászólás rögzítése